Završen projekt “Znanjem do posla”

U Viškovu je dana, 01.09.2020. god. održana završna press konferencija povodom završetka projekta „Znanjem do posla“ u kojem su uz nositelja Općinu Viškovo sudjelovali partneri iz Grada Bakra i Općine Skrad. Projekt je trajao dvije godine i u potpunosti je s nešto više od milijun kuna financiran iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Bio je usmjeren na dugotrajno nezaposlene osobe i korisnike zajamčene minimalne naknade te unaprijeđenje njihovih znanja i vještina putem provedbe verificiranih programa obrazovanja odraslih radi lakšeg zapošljavanja poput programa osposobljavanja za rukovatelja motornom kosilicom. U protekle dvije godine u Viškovu, Skradu i Bakru 20-ak dugotrajno nezaposlenih osoba pohađalo je edukacije općih i komunikacijskih vještina, upoznalo se s osnovama upravljanja novcem, poduzetništvom te organizacijskim vještinama. Na radionicama „Znanjem do posla“ sudionici su tako mogli naučiti kako pokrenuti poduzetnički pothvat, kako financirati neke aktivnosti, kome se obratiti za pomoć ili gdje tražiti sredstva odnosno financijske potpore. Dodatna vrijednost projekta jest da su ojačani kapaciteti stručnjaka koji će u budućnosti raditi s pripadnicima marginaliziranih skupina pa su tako djelatnice iz Općine Viškovo i Skrad te Grada Bakra završile tečaj „Osnove coachinga“, a tri su osobe uspješno završile i seminar „Succesfully managing people“ gdje su stekle nova znanja kako uspješno upravljati ljudskim potencijalima, kako motivirati ljude čak i ako su karakterno različiti, kako uspješno rješavati sukobe i slično.