Poziv dugotrajno nezaposlenim osobama i korisnicima zajamčene minimalne naknade za uključivanje u besplatne programa obrazovanja

Općina Viškovo zajedno s partnerima – Gradom Bakrom i Općinom Skrad provodi EU projekt „Znanjem do posla“ koji se u potpunosti (100%) financira iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Ukupna vrijednost projekta: 1.030.775,60 kuna. Projekt traje 24 mjeseci.

Ovaj projekt je usmjeren na dugotrajno nezaposlene (mladi do 29 godina nezaposleni duže od 6 mjeseci te osobe starije od 30 godina nezaposlene duže od 12 mjeseci) i korisnike zajamčene minimalne naknade te unapređenje njihovih znanja i vještina putem provedbe verificiranih programa obrazovanja odraslih radi lakšeg zapošljavanja. Svi uključeni korisnici zajamčene minimalne naknade imat će i uslugu mentorstva. Općina Viškovo, Grad Bakar i Općina Skrad  temeljem ovog projekta osigurali su 13 programa obrazovanja za 55 osoba. Programi obrazovanja su u potpunosti besplatni za sve polaznike.

U nastavku su navedeni programi obrazovanja s brojem polaznika u Općini Viškovo, Gradu Bakru i Općini Skrad u koje se mogu uključiti dugotrajno nezaposlene osobe i korisnici zajamčene minimalne naknade s tog područja.

 Općina Viškovo: 

 • Bravar (2 polaznika)
 • Gerontodomaćica (3 polaznika)
 • Rad s motornom pilom (4 polaznika)
 • Zavarivač MIG MAG postupkom (2 polaznika)
 • Zavarivač REL postupkom (1 polaznik)
 • Zavarivač TIG postupkom (1 polaznik)
 • Rukovatelj autodizalicom (1 polaznik)
 • Rukovatelj motornom kosilicom (5 polaznika)
 • Rukovatelj bagerom (1 polaznik)

Grad Bakar:

 • Bravar (2 polaznika)
 • Dadilja (1 polaznik)
 • Gerontodomaćica (3 polaznika)
 • Rad s motornom pilom (1 polaznik)
 • Upravljanje i rukovanje energetskim postrojenjima i uređajima (1 polaznik)
 • Zavarivač MIG MAG postupkom (1 polaznik)
 • Zavarivač REL postupkom (1 polaznik)
 • Zavarivač TIG postupkom (1 polaznik)
 • Rukovatelj viličarom (1 polaznik)
 • Rukovatelj motornom kosilicom (2 polaznika)
 • Rukovatelj bagerom (2 polaznika)

Općina Skrad:       

 • Rukovatelj crpkom za beton i mikserom (1 polaznik)
 • Bravar (2 polaznika)
 • Dadilja (1 polaznik)
 • Gerontodomaćica (3 polaznika)
 • Rad s motornom pilom (3 polaznika)
 • Zavarivač REL postupkom ( 1 polaznik)
 • Zavarivač TIG postupkom (1 polaznik)
 • Rukovatelj viličarom ( 1 polaznik)
 • Rukovatelj autodizalicom (1 polaznik)
 • Rukovatelj motornom kosilicom (3 polaznika)
 • Rukovatelj bagerom (2 polaznika)

Prije provedbe gore navedenih verificiranih programa obrazovanja svi uključeni polaznici će proći i edukaciju općih i komunikacijskih vještina, edukaciju o osnovama upravljanja novce, poduzetništvu te organizacijskim vještinama.

Naglasili bi da svi uključeni polaznici u programe obrazovanja imat će pokriven trošak prijevoza u visini mjesečne autobusne karte.

Pozivaju se zainteresirane osobe područja općine Viškovo, grada Bakra i općina Skrad koje su dugotrajno nezaposlene ili su korisnici zajamčene minimalne naknade da se jave u Općinu Viškovo, Grad Bakar ili Općinu Skrad i uključe se u neki od gore navedenih programa obrazovanja.

Prijave i dodatne informacije:

Općina Viškovo: tel. 051/490-995 i 051/503-778, e-mail: irena.gaus@opcina-viskovo.hr i jasmina.fabac@opcina-viskovo.hr

Grad Bakar: tel. 051/455-743, e-mail: nena.gudac@bakar.hr

Općina Skrad: tel. 051/810-680, e-mail: pisarnica@skrad.hr